Organizacja

Organizacja

 

Krasnalkowo  powstało z myślą o dzieciach w wieku od 1 roku do 6 lat. Każdego dnia dbamy o to, aby było to miejsce w którym panuje rodzinna atmosfera, a Dzieci są szczęśliwe.

 

Pracujemy w godzinach 7:00-17:30

 

Nasze przedszkole  z rodzicami porozumiewa się za pomocą aplikacji LIVEKID, dzięki której każdy rodzic wie co się wydarzyło w placówce,  co dziecko jadło, czy spało i przede wszystkim w każdym momencie można skontaktować się z wychowawcą.

 

 

ANGIELSKI

 

W naszym przedszkolu realizowany jest progam TEDDY EDDIE

 

 

POSIŁKI

Posiłki dostarczane są  trzy razy dziennie przez wyspecjalizowaną firmę cateringową i serwowane w określonych godzinach.
Przedszkole zapewnia diety:bezmleczną, bezjajeczną, bezglutenową, bezrybną,bezcukrową,wegetariańską, eliminacyjną

 

 

WYPOCZYNEK

Każde dziecko jest inne i potrzebuje właściwej formy wypoczynku. Po obiedzie dzieci odpoczywają w zależności od upodobania i przyzwyczajeń, leżakują bądź mają organizowaną cichą zabawę (czytanie, bajkowe opowieści, słuchanie muzyki).

 

 

SPACERY


Aktywność fizyczna dziecka to codzienne spacery i zabawa na zewnętrznym placu zabaw wyposażonym w bezpieczne i atestowane zabawki. Świeże powietrze sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci, dlatego wychodzimy na dwór cały rok- nie boimy się deszczu ani mrozu.

Dni wolne

 

W roku szkolnym 2021/2022 Krasnalkowo jest czynne od poniedziałku do piątku

w godzinach od 7.00 do 17.30, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz następujących dni 

 

 • 12 listopad ( piatek po Święcie Niepodległosci)
 • 24,27,28,29,30,31 grudzień ( przerwa świąteczna)
 • 7 styczeń ( piatek po Święcie Trzech Króli)
 • 15 kwiecień  (piątek przd świętami wielkanocnymi)
 •  2 maj
 • 17 czerwiec (piątek po Bożym  Ciele)

Grupy

 

W roku szkolnym 2019/2020 w Krasnalkowie powstały następujące grupy:

 

 • Zerówka– to sześciolatki ( dzieci urodzone w 2015roku)
 • Krasnale– to pięciolatki ( dzieci urodzone w 2016roku)
 • Elfy– to czterolatki ( dzieci urodzone w 2017roku)
 • Skrzaty– to trzylatki ( dzieci urodzone w 2018 roku)
 • Chochliki– opieka  nad dziećmi poniżej 3 lat

Wyżywienie

Jednym z zadań naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom zdrowych posiłków oraz wykształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych na całe życie. Wierzymy, że od tego zależy nie tylko funkcjonowanie całego organizmu, ale także dobrostan psychiczny.

 

Wiemy, że to, co jedzą dzieci oraz jak, kiedy i z kim, wpływa na kondycję ich organizmu, ale również na ich kreatywność i otwartość na nowe doświadczenia. Chęć poznawania nowych smaków, zapachów, faktur i struktur rodzi otwartość na różnorodne zmiany Od wielu lat współpracujemy z firmą, która zajmuje się wyjątkowym cateringiem przedszkolnym.

 

Posiłki do naszego przedszkola dostarcza firma „Obiady dla dzieci” która stawia przede wszystkim na jakość. Produkty kupuje od sprawdzonych, lokalnych dostawców, a większość posiłków przygotowuje przy użyciu pieca konwekcyjnego, co oznacza, że potrawy są przygotowywane bez tłuszczu i soli, zaś efekt jest ten samo co podczas gotowania na parze, duszenia czy smażenia. Produkty zachowują wszystkie właściwości odżywcze, bez półproduktów, rafinowanej soli, konserwantów, wzmacniaczy smaków. Dania zawierają odpowiednią kaloryczność oraz niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Posiłki przygotowywane są codziennie, zgodnie z ustalonym jadłospisem, w razie potrzeby można zamówić indywidualne diety bezmleczne, bezglutenowe, wegańskie i wegetariańskie lub eliminacyjne. Posiłki dowożone są 3 razy dziennie – wszystko jest świeże , a obiady gorące.